Ejha! Začíname

21.12.2020

Jedného dňa sme sa rozhodli, že chceme vytvárať produkty s tematikou našej krajiny. Teda, vedeli sme to už dlho, že chceme dačo tvoriť, ale impulz konečne s tým aj začať prichádzal postupne. Keď už padlo definitívne rozhodnutie, tak bolo potrebné vybrať prvé motívy, s ktorými začneme našu cestu. A tak vznikli naraz dve kolekcie, ktoré sme opisne pomenovali "ŠRAFOVANÉ HORY" a "SILUETY SLOVENSKA".

Prvú Vám predstavujeme kolekciu "ŠRAFOVANÉ HORY". Ako reprezentantov tejto kolekcii sme si vybrali dva najznámejšie štíty, dúfajúc, že ich spozná každý. Najvyšší vrch Slovenska, Gerlach, jeden z najmohutnejších masívov Tatier a aj celých Karpát. Symbolický vrch Kriváň, rozpoznateľný pre svoj typický zakrivený vzhľad. A keďže prvé výrobky sú vždy robené a testované nami, tak sme si na naše želanie vytvorili obľúbené pohorie Malú Fatru. Postupne chceme ponuku rozšíriť aby si každý našiel ten svoj obľúbený vrch s ktorým sa mu spája určitá spomienka a chcel by ho mať po ruke. Všetky motívy sú vlastnoručne kreslené a následne upravované na vyšívanie. Keďže nám nejde len o výšivky ale aj o samotú kvalitu produktu, tak jednotlivé kusy oblečenia, batohov či iné produktov sú vyrábané u nás. Neponúkame žiaden výrobok, ktorý by sme sami neušili.

Druhá kolekcia je o čosi jednoduchšia "SILUETY SLOVENSKA". V ponuke máme presne tie isté vrchy ako v prvej kolekcii ale doplnené o naše Západné Tatry - Tri kopy - ktoré sú pre jednu členku Ejha srdcovkou. Motív sa stal súčasťou batohov a zároveň aj čiapok. Hlavne obojstraných čiapok pre nerozhodných ľudí, ktorý idú na dovolenku a nevedia sa rozhodnúť akej farby budú potrebovať čiapku, napríklad na svah.

SILUETY SLOVENSKA disponujú aj výšivkami miest. Úplne prvá silueta, ktorá to celé aj začala, je zobrazenie mestečka, obdivovaného všetkými ľudmi. Viete ktoré? Neviem či ste uhádli, lebo takých miest je u nás veľa, ale jedná sa o Banskú Štiavnicu, ktorá je zhodou okolností naším domovom. Druhou výšivkou mesta je samozrejme hlavné mesto Bratislava. Akoby to bolo, keby toto mesto chýbalo v našej ponuke? 

Dúfame, že sa Vám naše produkty páčia a budete sa radi vracať do nášho obchodu.