EJHA VÝŠIVKOVO

ZOBER HORY DO MESTA, MESTO DO HÔR

Ejha je náš prvý spoločný projekt, ktorým chceme urobiť radosť rovnakým nadšencom našej krajiny, ako sme aj my. Radi by sme Vám priblížili túto našu značku a čo predstavuje. Tak teda začnime pekne za radom - od konca. Prečo výšivkovo?

Inšpirovali nás k tomu známe a obľúbené ľudové výšivky, ktoré sú nielen významným znakom slovenskej kultúry a histórie, ale v poslednej dobe aj úspešným módnym prvkom. Môžeme ich vidieť na rôznych predmetoch, v rôznych podobách, a to nielen ako výšivky, ale aj ako tlačené vzory. Nás však zaujali práve tie vyšívané vzory, no hlavne samotné vyšívanie, ktoré dodáva "šmrc" jednotlivým kúskom oblečenia. Ako tému výšiviek sme sa ale rozhodli použiť niečo iné ako ľudové vzory ... niečo, čo je pre našu krajinu rovnako dôležité.

Keď sme tak raz sedeli na hrebeni našich hôr, nedalo nám nevšimnúť si, že sú ako utkané z rôznofarebných nitiek, popretkávané chodníčkami, potôčkami, či dokonca ľudskými príbehmi. V tej chvíli nám bolo jasné, čo bude náš námet. Naše hory. Vyšité prírodou pre nás.

A prečo Ejha? Ejha je zvolanie úžasu. Údivu, nadšenia, prekvapenia, radosti, že je to Slovensko naše také krásne. Jeho krásy a kultúru by sme nevymenili za nič. Našu značku spoznáte vždy na základe autorskej výšivky, a hoci priznávame, že ide o strojové výšivky, presvedčiť stroj, aby vyšíval tak, ako má, to tiež nie je ľahké.

A teraz je to už len o Vás. Pozrite si našu galériu vyšité Slovensko ... a zvolajte "Ejha".